28 травня 2015 р.
23 травня 2015 р.
22 травня 2015 р.
виставка вишивок місцевих майстринь ХХ століття
"Вишивка з минулого у сьогодення"
Готуючись долучитися до всеукраїнського Дня вишиванки виявилось, що багато колишніх вишивок ще зберігається у наших односельців . Вже немає тих , кому належать ці роботи , але їх діти свято бережуть вироби своїх мам та бабусь . А чому б не показати їх ? Так вишивками своєї мами , тітки (поділилась Катерина Білявська). Дивишся - очей не відведеш від тих квітів, що вишиті гладдю на рушниках, або хрестиком переморгуються на серветках. Хоч з роками вони трохи вицвіли, посатались, але не втратили той магічний генетичний код українця. Така вже душа у нас - бачити все найкраще . А яка ж вона вишивка сьогодення?. Теж магічна, у яскравих кольорах, де гладь і хрестик ниткою часто заміняє бісер.
у народознавчій кімнаті виставка вишивок ХХ сторіччя
у народознавчій кімнаті з відвідувачами
роботи сьогодення: картини та сорочки вишиті бісером
сорочка вишита бісером . Робота Волинець Ольги
плаття бісером (внизу)робота Лариси Грибівської, рушники -Аліси Мусієнко
подушки вишиті хрестиком, ікони-бісером
у народознавчій кімнаті виставка вишивок ХХ сторіччя
у народознавчій кімнаті з відвідувачами
роботи сьогодення: картини та сорочки вишиті бісером
сорочка вишита бісером . Робота Волинець Ольги
плаття бісером (внизу)робота Лариси Грибівської, рушники -Аліси Мусієнко
подушки вишиті хрестиком, ікони-бісером
Звертаюся до своїх односельців з проханням поповнити нашу музейну кімнату експонатами народного вжитку та іншими речами , які служили вашим бабусям чи прабабусям.
15 травня 2015 р.
календарик -нагадайлик
15 травня - міжнародний день сім'ї
міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.
Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!
У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.
12 травня 2015 р.
Година пам'яті "Тих днів не змовкне слава"
Важко знайти слова , якими можна було б передати всю вдячність ветеранам за безсмертний подвиг у страшній війні. У Стрижівці їх всього двоє(одному за 100, другому днями виповниться -90)
Нажаль час невблаганний , роки беруть своє, але не дивлячись ні на що, наші ветерани 70 раз відсвяткували найбільше свято у своєму житті - День Перемоги. Напередодні пам'ятної дати за ініціативи Ветеранської ради нашому 100 літньому ветерану- Володимиру Єфремовичу Самійленку присвоєно звання "Почесний громадянин Стрижівки"
8 травня 2015 р.
Нові традиції
Більше читайте тут: http://tsn.ua/politika/sogodni-ukrayina-vidznachaye-den-pam-yati-ta-primirennya-chomu-8-travnya-ta-scho-oznachaye-chervoniy-mak-426028.html
Маки пам'яті
Квітка маку в українській традиції
В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке – як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака: «…Обступили Морозенка турецькії війська. По тім боці запорожці покопали шанці; Ой, впіймали Морозенка у неділю вранці. Ой, недаром ранесенько той мак розпускався, – Ой, уже наш Морозенко у неволю попався…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну. З народної творчості мак як символ пов'язаний із війною та військом перейшов у художню літературу. В Івана Франка: «Гей, Січ іде, красен мак цвіте! Кому прикре наше діло, Нам воно святе». Легенду про мак обробив Михайло Стельмах у творі «У долині мак цвіте»: «…Ординці воїна скришили, на землю впало тіло біле і, наче зерно, проросло, а влітку маком зацвіло…». Одна з героїнь присвяченого Другій світовій війні роману Олеся Гончара «Прапороносці» гине в долині червоних маків.
Мак як символ пам'яті у світі
Появу цього символу пов'язують з віршам двох людей: канадського військового лікаря Джона МакКрея та працівниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл. Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 р. написав твір «На полях Фландрії», що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки/Між хрестами ряд за рядом». Друга 1918 р. написала вірша «Ми збережемо віру», в якому обіцяла носити червоний мак в пам’ять про загиблих. Саме Мойні Майкл в листопаді того ж року причепила червоний шовковий мак на пальто. У 1920 р. Національний Американський легіон прийняв маки в якості офіційного символу, а у 1921 р. червоні маки стали емблемою Королівського Британського легіону. В Польщі червоні маки є символом перемоги 11-18 травня 1944 р. Другого корпусу ген. Андерса в боях за гору Монте-Кассіно в Італії. Приспів до популярної військової пісні того часу починається словами «Червоні маки на Монте-Кассіно/Замість роси пили польську кров».
Мак як символ пам'яті в Україні
Підписатися на:
Дописи (Atom)